Ocak 25, 2019

Kahve Falı Baktırmak İstiyorum

Kahve Falı Baktırmak İstiyorum

Kahve Falı biz Türklerin en çok tercih ettiği fal türüdür. Kahve Falı Baktırmak İstiyorum diyenler için Online Falcılar sizin Kahve falınıza bakabilir. Linki alta bırakıyorum.

https://www.onlinefalcilar.com/

İlk önce kahvenin tarihinden bahsedelim. Kahve ilk olarak Yemenliler tarafından keşfedilmiştir. Kahve çekirdeklerini ilk kez fırınlayarak kullananlarda yine Yemenlilerden başkası değildir.

Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı kültürüne giren kahve zaman içerisinde gözde içecekler arasında yerini almıştır. Öyle ki sarayda kahveci başı adında bir görevli dahi bulunmaktaymış.

Kahveden fal bakılmaya başlanması ise yine Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı da ortaya çıkmıştır. Saraydaki dedikoduları dile getiremeyen saray kadınları birbirlerine istediklerini iletebilmek adında kahve falını kullanmıştır. Bu sayede istediklerini söyleyebilmişlerdir.

Kahve Falı Baktırmak İstiyorum

Kahve Falı Baktırmak İstiyorum

Birçok şey gibi kahve falı da insanlığın merakı üzerine doğmuş ve gelişmiştir. İnsanların geçmişe dair sırları yahut gelecekte olacakları öğrenme arzusu kahve dalının keşfini tetiklemiştir. Kahve dalının neden bakıldığını öğrendikten sonra sıra nasıl bakılacağına geliyor. Kahve falı sezgi gücü yüksek ve olaylar arasında bağlantı kurma kabiliyeti yüksek kişiler tarafından bakılmaktadır.

Türk kahvesi içildikten sonra fincan ters çevrilir, üzerine bozuk para ya da yüzük koyulur. Bazı falcılar bunun kötü ruhları kovmak için olduğunu söylerken bazıları da fincanın çabuk soğuması kıyametin gecikmesi için olduğunu söylüyor. Fincan soğuduktan sonra ters çevrilir. Fincanın dibinin yüreğin de dibi olduğu söylenir. Bu yüzden ilk olarak fincanın dibine bakarız. Eğer fincanın dibi telveyle dolu ise bu kötüye işarettir. Sıkıntı ve zorluk anlamına gelir. Bunun aksine fincanın dibinde telve yoksa bu refaha işaret eder. Eğer telve bir yana doğru yöneldiyse bu da yavaş yavaş sıkıntılardan kurtulmanıza refaha etmekte olduğunuza işarettir. Kahve falında çok sık görülen bazı imgeler vardır ki hemen hemen herkes ne anlama geldiğini bilmektedir. Örneğin yılan görmek kötüye işarettir. Yol görmek yolculuğa işarettir. Fare görmek ise bazı küçük hırsızlıklar yaşayabileceğinize işaret eder. Kahve fincanını kenarında gördüğümüz telveleri bazı hayvan, eşyalara benzeterek imgesel anlamlar yükleyerek kişinin falına bakarız.

Fala bakmadan önce fincanın sapının saat on iki yönünü gösterdiğinden emin olmalıyız. Çünkü fincanın sapı saat on iki yönünü gösterirken fincanın sağında kalan şekilleri iyiye solunda kalanları kötüye yormamız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir